Sosyal medya hesapları Nasıl silinir?

Sosyal medya hesapları Nasıl silinir?

"<yoastmark

Sosyal hesapları silmenin mantığı genelde aynıdır.  Hemen hesap silmek istiyorsanız bu yazıda sosyal medya hesaplarınızı nasıl silebileceğinizi anlattık.

Sosyal Medya hesabınızın türüne göre farklılık gösterse de bir hesabı silmenin yolu ayarlar menüsünden geçer. Örnek facebook.com hesabı olsun. Hesap silmek için ayarlar sayfasına gitmeniz gerekir. Ayarlarda Hesap bölümüne girin ve en altta bu hesabı sil benzeri bir uyarı göreceksiniz. Silme işlemi yapmadan önce bu yazıyı mutlaka okuyunuz: Tüm Sosyal medya hesaplarınızı silmeden önce okuyun!

Bütün hesaplar genelde şöyle bir menü yolu ile silinir.

Menü / Ayarlar

veya

Menü / Profil 

ya da

Menü / Hesap 

ve sonuçta :

Hesap Sil

ve benzeri bir yol izlenerek sosyal ağ profilleri kolayca silinir.

Biz bu sitede 50 sosyal ağdan fazla siteyi nasıl sileceğinizi detaylı anlattık ve hesap silme direkt linklerini sayfaların en alt kısmına ekledik. Sitede arama yaparak hemen sosyal medya hesaplarınızı bulup silebilirsiniz. 

Bazı hesaplara mobil cihazlardan ulaşılsa bile hesap silme işlemi mobilden yapılamamaktadır. Facebook.com için mümkündür. Bazı site ve uygulamalar buna müsade etmezler. Aslında hesap silme işlemini uzattıklarını düşünebiliriz. Hesap silinmeyi kolay hale getiren siteler de her geçen gün artmaktadır.

Hesap silme işlemi esnasında dikkatli olun.

Yanlış veya eksik işlem yaparsanız hesabınız silinmez. Paralı üyelikleri olan sosyal hesapları sildiğinizden emin olmak için: hesabınız tamamen sildikten sonra giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen açıklama şöyle olacaktır: Bu kullanıcı bulunamadı! yazmalı. Eğer hala giriş yapabiliyorsanız,  (örneğin facebook)  hesap silme işlemi için sürenin dolmasını beklemeniz gerekiyor. Diğer durumlarda hesap silme işlemini bitirene kadar silme işlemlerini tekrarlayın. İnternet bağlantınızı da kontrol edin. Bozuk internet bağlantısı nedeni ile silme işleminiz asla gerçekleşmez. Silme işlemini mümkünse başka bir bilgisayardan deneyiniz.

Sosyal hesaplarınızı hemen kapatmak için sayfada hemen hesap simi ile arama yapın ve başlayın. Zamanı etkin kullanın.

Lütfen aşağıdaki anketimizi de değerlendirin. Günlük kaç saat sosyal medya kullandığınızı merak ediyoruz. Teşekkür ederiz. İlgili diğer yazılar için sayfamıza göz atabilirisiniz. Hoşça kalın.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: